Film o najpopularnijoj bucki dolazi devet godina od zadnjeg nastavka i 24 godine od prvog nastavka, no ovoga puta bez Colina Firtha u ulozi Marka Darcyja, za kojeg je veliki broj fanova navijao.
Već sama najava filma, koja govori o tome kako se Bridget Jones (Renée Zellweger) snalazi četiri godine od Darcyjeve smrti, pokazala je kako nas ponovno čeka puno zabave i smijeha. Kao i svaki film, i svi filmovi ove franšize imaju svoje tajne, pa tako i prvi dio.
Scena poljupca u snijegu, inspirirana filmom "Divan život", ustvari je namještena jer je film snimljen usred ljeta. Ovo nije jedina snježna scena koja je snimljena s lažnim snijegom, a prema Denise Edwards iz Nacionalnog fonda, cijelo jedno naselje su prekrili lažnim snijegom.
Kako bi se dobro pripremila za ulogu, Renée Zellweger je tri tjedna radila u izdavačkoj kući Picador kao asistentica pod imenom Bridget Cavendish. Jedina koja je znala njezin pravi identitet bila je publicistica Camilla Elworthy, a u vrijeme boravka Zellweger se javljala na telefon, fotokopirala i pretraživala novine. Za zahvalu za pomoć, Zellweger je omogućila Elworthy manju epizodnu ulogu.
Za Darcyjev božićni džemper organizirano je natjecanje u pletenju. Između 20 i 30 natjecatelja se borilo da njihov džemper nosi Colin Firth, a na kraju su se odlučili za dizajn s losom koji je bolje funkcionirao nego onaj sa sobom. Firth je kasnije priznao kako nije znao da mu se na džemperu nalazio los i da nije bio fan božićnih džempera.
Hugh Grant je glumio drugog Bridgetinog interesanta Daniela, a mnogo godina kasnije priznao je kako je Zellweger toliko dobro skinula britanski naglasak da nije ni znao kako nije iz Ujedinjenog Kraljevstva.
"Nijednom nije prestala pričati tim naglaskom, sve do završne klape", ispričao je Grant. "Odjednom se pojavio neki čudni teksaški naglasak. Htio sam zvati osiguranje jer nisam znao tko je to."
Jedna od najzanimljivijih scena jest tučnjava Marka i Daniela, zbog čega je morao biti angažiran koordinator. Međutim, njegove usluge na kraju nisu bile u potpunosti iskorištene jer su Grant i Firth odlučili sve napraviti freestyle.
Autorica književnog predloška Helen Fielding dobra je prijateljica književnika Salmana Rushdieja koji je imao kratku epizodnu ulogu u filmu. Rushdie je kasnije otkrio kako ga je Fielding pitala hoće li doći na snimanje i napraviti budalu od sebe, a on je odgovorio: "Zašto ne?"
Više o samom četvrtom filmu iz ove franšize možete pročitati OVDJE.
Koji su najpoznatiji filmovi Renée Zellweger, otkrijte OVDJE.