Mariah Carey otvorila je dušu i u intervjuu za časopis People napokon progovorila o najtežim godinama svog života i borbi s bipolarnim poremećajem
Po prvi puta otkako joj je 2001. godine dijagnosticiran bipolarni poremećaj, Mariah Carey odlučila je hrabro progovoriti o bolesti s kojom se suočila.
Pogledaj i ovo ''LJUBAV NADMAŠUJE SVE'' Kći Brucea Willisa progovorila je o teškoj bolesti oca zbog koje se povukao iz javnosti: ''Sve je isto, ali...''Kako je 48-godišnja pjevačica izjavila u intervjuu za časopis People, sve ove godine živjela je u poricanju i strahu da će njezina dijagnoza procuriti u javnost.
Te 2001. godine hospitalizirana je nakon što je doživjela psihički i fizički slom.
Mariah Carey (Foto: Getty Images) Foto: Getty Images
''Nisam htjela povjerovati u ono što su mi liječnici govorili. Živjela sam u stalnom strahu i izolaciji i brinula da će me netko razotkriti. Bilo je jako teško nositi se s time. Zato sam tražila liječničku pomoć i dobila je'', Mariah je otvorila dušu.
Kako je dodala, na liječenje se odlučila nakon nekoliko najtežih godina u svom životu kad su u pitanju njezin profesionalni i privatni život bili u pitanju.
Mariah Carey (Foto: Getty Images) Foto: Getty Images
No Mariah, koja je majka šestogodišnjih blizanaca, kaže da na budućnost gleda pozitivno.
''Dugo sam mislila da imam neku vrstu poremećaja spavanja, a ispalo je da sam doživjela neki oblik manije. Kad sam bila depresivna, imala sam manjka energije i osjećala se jako tužno i usamljeno. sada uzimam lijekove koji mi pomažu. Ne osjećam se više previše umorno ili tromo'', priča pjevačica.
Mariah Carey (Foto: Getty Images) Foto: Getty Images
Prije 17 godina strani mediji su pisali da je mariah završila na psihijatrijskom liječenju nakon što se pokušala ubiti, no njezin tim je tada te glasine demantirao.
Mariah se 2014. godine rastala od Nicka Cannona, da bi se 2016. zaručila za australskog milijardera jamesa Packera. No njihova ljubav nije uspjela pa su krajem iste godine tzaruke raskinuli.
Što je to bipolarni poremećaj?
Bipolarni poremećaj spada u skupinu poremećaja raspoloženja. Poremećaji raspoloženja su duševni poremećaji u kojima se osnovne psihopatološke promjene odvijaju na razini raspoloženja, ali događaju se i druge promjene u psihičkim i fizičkim funkcijama.
Ne ustručavajte se potražiti pomoć
Ako se vi ili netko vama blizak suočava s određenim psihološkim poteškoćama ili se jednostavno nalazite na životnom raskršću u potrazi da pravom odlukom nemojte se nikad ustručavati i pitati za pomoć i razgovor.
Donosimo vam nekoliko kontakata gdje možete porazgovarati s punim povjerenjem sa stručnjacima koji će vam sigurno pomoći:
Centar za krizna stanja i prevenciju suicida pri KBC-u Zagreb
Nazovite na telefon 01-2376-470 kad god vam zatreba pomoć od 0 do 24 sata, liječnici su uvijek spremni porazgovarati s vama i pomoći vam.
U Centar za krizna stanja pri KBC Zagreb možete doći i bez najave i uputnice svakim danom između 8 i 20 sati.
Hrabri telefon
Ako ste maloljetno dijete ili roditelj koji se suočava s različitim odgojnim izazovima možete se obratiti stručnjacima na Hrabrom telefonu.
Ako ste dijete nazovite na besplatni broj 116-111.
A broj Hrabrog telefona za mame i tate je 0800-0800. Linija je otvorena svakim radnim danom od 9-20h.
Psihološki centar TESA
Psihološki centar TESA je udruga koja već 25 godina daje besplatnu psihološku pomoć i podršku zdravom razvoju građana.
Nazovite na broj: 01/48 28 888 - radnim danom od 10 do 22h ili im se javite mailom za savjet: psiho.pomoc@tesa.hr