Britanci su bijesni zbog lažne vijesti o smrti kralja Charlesa, moralo je reagirati i veleposlanstvo zemlje gdje su ovo objavili!
U vodećim ruskim medijima objavljena je lažna vijest o smrti kralja Charlesa, na što su Britanci bijesno reagirali.
Britansko veleposlanstvo u Moskvi bilo je prisiljeno dati službenu izjavu kojom potvrđuje da je kralj Charles još uvijek živ, nakon što su ruski mediji objavili da je preminuo.
Mnoštvo ruskih portala i njima povezanih računa na društvenim mrežama izvijestilo je da je kralj umro u dobi od 75 godina od posljedica komplikacija raka, pozivajući se na neimenovane medijske izvore u neobjašnjivom nizu postova. Do toga je došlo nakon što je društvenim mrežama navodno počela kružiti slika očito lažne izjave iz Buckinghamske palače koja izvješćuje o Charlesovoj neočekivanoj smrti, prenosi Daily Mail.
"Kralj Velike Britanije Charles III. preminuo je u dobi od 75 godina, prema medijskim izvješćima. O tome nema informacija na web stranici kraljevske obitelji niti u britanskim medijima", objavio je ruski dnevnik Sputnik.
Nekoliko minuta kasnije njihove su priče ažurirane nakon što su ih bili prisiljeni izmijeniti nakon što su dojavili da kralj zapravo nije mrtav.
Tada su se oglasili i bijesni predstavnici britanskog veleposlanstva u Moskvi i to putem platforme X.
"Izvješća o smrti kralja Velike Britanije Charlesa III. su lažna!", pisalo je u objavi, a potom su se oglasili i službenom izjavom.
"Želimo vas obavijestiti da su vijesti o smrti kralja Charlesa III. lažne", izjavili su.
Čak nekoliko istaknutih medija objavilo je tu lažnu vijest, ali nije jasno jesu li pogriješili ili iza toga stoji propagandni stroj Vladimira Putina. Uslijedila je nakon kritika u Britaniji i drugim zapadnim zemljama o Putinovoj izbornoj pobjedi na "namještenim" predsjedničkim izborima.
Telegram kanal britanskog veleposlanstva objavio je obavijest čak i na ruskom jeziku kako bi naglasio da su takva izvješća lažna.
"Izvješća o smrti kralja Charlesa III. od Velike Britanije su lažna", stoji u objavi, nedugo nakon što je britansko veleposlanstvo u Ukrajini izdalo sličnu poruku.
Mediji koji su objavili lažna izvješća bili su RIA, Sputnik, Readkovka i Mash, a svi su kasnije ispravili svoje priče.
1/30 >>
Pogledaj i ovo
1/30 >>
Pogledaj i ovo