Ženi koja je glumila Isusa prijete smrću, ona teško podnosi svu mržnju usmjerenu prema njoj
Francuska DJ-ica Barbara Butch koja je bila središte skandala na ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara
Otvaranje Olimpijskih igara prije nekoliko dana privuklo je pažnju cijele svjetske javnosti, a među najkomentiranijim scenama s otvaranja je ona parodije Posljednje večere, slike čuvenog Leonarda Da Vincija.
Brojni su istaknuli da se radi o vrijeđanju kršćanske vjere i Isusa Krista, a žena koja je glumila Isusa je Barbara Butch, 43-godišnja Francuskinja koja je poznata po lezbijskom aktivizmu i promoviranju debljine.
Također, 2021. godine proglašena je LGBT osobom godine od udruge francuskih homoseksualnih novinara.
No, od nepromišljenog poteza na otvaranju Igara, Barbara dobiva gomilu prijetećih poruka i uvreda iz dana u dan, a sad je podnijela tužbu nakon sve većeg broja zlostavljanja na internetu, piše BBC.
''Od ceremonije otvorenja Olimpijskih igara u Parizu umjetnica, DJ i aktivistica Barbara Butch našla se na meti radikalno nasilne kampanje koja se sastoji od internetskog uznemiravanja i klevetanja'', stoji u službenom priopćenju njena odvjetnica Audrey Msellati.
''Prijetilo joj se smrću, mučenjem i silovanjem, a također je bila meta brojnih antisemitskih, homofobnih, seksističkih i grosofobnih uvreda. Barbara Butch osuđuje ovu podlu mržnju usmjerenu prema njoj, onome što ona predstavlja i za što se zalaže'', dodala je.
Barbara je nastupila u sceni koja je slavila seksualnu raznolikost i inkluziju pod nazivom ''Fešta''. Ta scena, u kojoj su također sudjelovali Nicky Doll i brojni bivši natjecatelji reality showa Drag Race France, bila je jedna od 12 scena kroz koje su organizatori dočarali francuski duh koji se provlači kroz ceremoniju otvaranja.
No, ovi prizori izazvali su kontroverze nakon što je krivo sugerirano je sve inspirirano ''Posljednjom večerom'' Leonarda da Vincija, što je izazvalo mnoge optužbe da se scenom vrijeđa kršćanstvo i pripadnike te religije.
''Uistinu, njezina posvećenost i osobne vrijednosti dobronamjernosti, inkluzivnosti i ljubavi prema drugima uvijek su bile u središtu njezina umjetničkog projekta, promičući slavlje za sve, bez obzira na dob, seksualnu orijentaciju, podrijetlo, vjeru ili spol. Ona danas podnosi nekoliko prijava protiv ovih djela, bilo da su ih počinili francuski državljani ili stranci, i namjerava progoniti svakoga tko je pokuša ubuduće zastrašiti'', dodala je na to Msellati.
1/10 >>
Pogledaj i ovo
1/12 >>
Pogledaj i ovo