Što se krije iza smrti pjevačice? Tjednima bila depresivna, a već si je jednom pokušala oduzeti život
Irska pjevačica Dolores O'Riordan tijekom života često se borila s raznim poremećajima. Do ruba je došla 2013. godine kada si je pokušala oduzeti život predoziranjem.
Vijest o smrti Dolores O'Riordan šokirala je glazbeni svijet. Popularna pjevačica grupe Cranberries iznenada je preminula u 47. godini života. Njezino beživotno tijelo pronađeno je u hotelskoj sobi u Londonu, a uzrok smrti još uvijek nije otkriven. Obitelj i prijatelji preminule pjevačice shrvani su zbog tragedije. Posljednjih tjedana pjevačica je, kako kažu njezini prijatelji, bila u poprilično lošem psihičkom stanju.
"Dolores je bila užasno depresivna tjednima prije smrti. Patila je i od bolova u leđima, zbog čega je otkazala većinu nastupa prošle godine", izjavili su shrvani prijatelji pjevačice.
Preminulu pjevačicu život nikada nije mazio. Još kao djevojčica bila je seksualno zlostavljana, o čemu je otvoreno govorila, baš kao i o borbi s bipolarnim poremećajem. Borila se i s poremećajima prehrane i alkoholizmom, a sve to dovelo ju je do ruba i pokušaja samoubojstva 2013. godine. Namjeravala se predozirati, ali, srećom, liječnici su je spasili. "Očito mi je bilo suđeno da ostanem na ovom svijetu zbog djece", izjavila je tada Dolores.
Otvoreno je govorila i o borbi s opijatima. Priznala je da postoje trenuci u kojima poklekne i posegne za bocom. "Sve je puno gore drugo jutro. Kada se sjećanja vrate, dođu i loši dani. To ne mogu kontrolirati, pa ponovno potražim utjehu u boci", iskreno je govorila Dolores o svojim posrnućima.
Autorica popularnog hita Zomibe iza sebe je ostavila tri kćeri 20-godišnju Taylor, 16-godišnju Millie i 12-godišnju Dakotu koje je dobila u braku s Bonom Burtonom. Od njega se razvela 2014. godine, a razvod ju je potpuno slomio.
Ako se vi ili netko vama blizak suočava s određenim psihološkim poteškoćama ili se jednostavno nalazite na životnom raskršću u potrazi za pravom odlukom, nemojte se nikad ustručavati i pitati za pomoć i razgovor. Donosimo vam nekoliko kontakata gdje s punim povjerenjem možete porazgovarati sa stručnjacima koji će vam sigurno pomoći:
Centar za krizna stanja i prevenciju suicida pri KBC-u Zagreb
Nazovite na telefon 01-2376-470 kad god vam zatreba pomoć od 0 do 24 sata, liječnici su uvijek spremni porazgovarati s vama i pomoći vam.
U Centar za krizna stanja pri KBC-u Zagreb možete doći i bez najave i uputnice svakim danom između 8 i 20 sati.
Hrabri telefon
Ako ste maloljetno dijete ili roditelj koji se suočava s različitim odgojnim izazovima, možete se obratiti stručnjacima na Hrabrom telefonu.
Ako ste dijete, nazovite na besplatni broj 116-111.
A broj Hrabrog telefona za mame i tate je 0800-0800. Linija je otvorena svakim radnim danm od 9 do 20 sati.
Psihološki centar TESA
Psihološki centar TESA udruga je koja već 25 godina daje besplatnu psihološku pomoć i podršku zdravom razvoju građana.
Nazovite na broj: 01/48 28 888 - radnim danom od 10 do 22 sata ili im se javite mailom za savjet: psiho.pomoc@tesa.hr